أَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟
قالب وبلاگ


بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحیمِ

تَعْفُوا وَ تَصْفَحُوا وَ تَغْفِرُوا

تغابن-14
عفو نمایید و چشم پوشی کنید و ببخشایید

هرکس که شما را اذیت کرد، او را ببخشید و عفوش کنید. بعد تازه با او مصافحه کن. این آیه در قرآن است و وقتی بخواهید آن را بنویسید به اندازه ی طول یک بند انگشت بیشتر نیست.
یعنی گناهش را ببخش و عفوش کن. یعنی بگو: " اصلا تو گناه نکرده ای، یک وقت خیال نکنی و به خودت بگویی گناه کرده ام و مرا بخشیده است، اصلا نکرده ای". بعد هم با او مصافحه کن . یعنی طوری که او قشنگ بداند که تو با او هستی و او هم با توست
این از صفات خداست. اخلاق خداست. با مومنین این گونه می کند، شما هم با هم همین را انجام دهید
ما هم همه با هم همین کار را بکنیم. بدان که خیلی برایت فایده دارد
از دریا دریا چیزی که در راه خدا بدهی این بزرگتر است. چون نَفس را بزرگ می کند. گذشت قلبی است. کارهر کسی نیست...

مرحوم حاج اسماعیل دولابی
طبقه بندی: قرآن کریم،  سخنان عالمان، 
[ دوشنبه 25 فروردین 1393 ] [ 11:00 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

پیامبر اسلام  صلی الله علیه و آله و سلم :

همه اسم های خداوند اسم اعظم هستند،

پس تو دل خود را از هرچه جز خداوند است خالی کن

و آن گاه به هر نامی که می خواهی او را بخوان تا اجابت شود.

میزان الحکمه، ج 2، ص 293

طبقه بندی: حدیث از رسول الله ص، 
[ دوشنبه 25 فروردین 1393 ] [ 10:23 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

حضرت امام عصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف :

اگر شیعیان ما 
در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد و اتّفاق مى داشتند و
عهد و پیمان را محترم مى شمردند ، 
سعادت دیدار ما به تأخیر نمى افتاد
و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى شدند.

بحارالانوار،ج53،ص177،ح8

طبقه بندی: در مورد امام زمان عج،  حدیث از امام زمان عج، 
[ دوشنبه 25 فروردین 1393 ] [ 09:56 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

الهــ
ــی العـفو 

بـوی ِ نـاب ِ بهشـت می دهـد همـۀ نام های ِ قشـنگ ِتـو
می گذارمشان روی ِ زخــم های ِ د ِ لَ م ...
گفته بودی  اَلجَبّـار 
یعنی کسی که جُبران می کند همـۀ
شکستگی هایِ د ِ لَ ت را
گفته بودی  اَلمُصَـوِّر 
یعنی کسی که از نُـو می سازد
همـۀ آنچه را ویـران شده است درون ِ د ِ لَ ت
گفته بودی  الشّافـی 
یعنی کسی که شفا می دهد تمـام ِ
زخم هایِ عمیق و نا علاج را ...
هوای ِ دلـم سبک می شود با زمزمـۀ نام هایِ زیبایت
نَفـَس میـکِشَم در هوایِ مهـربانی هـایِ نابت ...

طبقه بندی: مناجات ،  حرف دل ، 
[ یکشنبه 24 فروردین 1393 ] [ 10:03 ق.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

دست حــاجت چــــو بری, پیــش خــ
ــداوندی بر

که کریم است و غفور است و رحیم است و ودود

طبقه بندی: مناجات ،  حرف دل ، 
[ شنبه 23 فروردین 1393 ] [ 10:30 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

وجود مصحف حضرت علی علیه السلام

وجود مصحف حضرت علی علیه السلام از مسلمات تاریخ و روایات است. بر اساس این منابع، امام علی علیه السلام بنا به فرمان پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم مبنی بر جمع قرآن، پس از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم سوگند یاد کرد تا گردآوری قرآن از خانه جز برای نماز خارج نشود، آنگاه پس از مدتی قرآن گردآورده را به گروهی از صحابه و مسلمانان که در مسجد حاضر بودند ارائه کرد، ولی برخی از آنان گفتند که ما را به مصحف شما نیازی نیست. امام علی علیه السلام از این برخورد متأثّر شدند و فرمودند: دیگر این قرآن را نخواهید دید تا زمان قیام قائم ما علیه السلام.

این مطلب به صورت های مختلف در منابع تاریخی و روایی دو فرقه ی شیعه و سنی چون: کافی، تفسیر عیاشی، اعتقادات صدوق، کتاب سلیم بن قیس، احتجاج طبرسی، الطبقات الکبری ابن سعید، فهرست ابن ندیم، الاستیعاب ابن عبدالبّر و .... آمده است.

محدّث نوری معتقد است وجود این مصحف از دلایل محکم تحریف قرآن است؛ زیرا اگر مصحف  امام علی علیه السلام منطبق با  مصحف شناخته شده ی مردم آن عصر بود، دلیلی نداشت امام علی علیه السلام جداگانه به گردآوری آن اقدام نماید و وجهی نداشت که برخی از صحابه به ویژه خلفا از پذیرش آن امتناع کنند و حضرت علی علیه السلام بفرماید که این مصحف را تا ظهور مهدی علیه السلام نخواهید دید.

تمام این مطالب بهترین گواه است که در وجود مصحف امام علی علیه السلام بخش هایی از  قرآن نازل شده بر پیامبر صلی الله علیه و اله و سلم آمده بوده که با منافع و مطامع برخی به ویژه خلفا در تضاد بود و بدین جهت با آن مصحف به مخالفت برخاستند. این امر نشان می دهد که در مصحف کنونی که همان مصحف معروف عصر خلفا است، نقصیه راه یافته. او در این باره می گوید: این [فزونیها در آیات] عین آیاتی است که به عنوان معجزه نازل شده است؛ یعنی حقیقتاً همان قرآن است؛ نه حدیث قدسی و نه تفسیر یا تأویل (فصل الخطاب،ص97)

نقد

آنچه جناب محدث نوری درباره وجود مصحف حضرت امیر مؤمنان علیه السلام و مخالفات آن با مصحف کنونی گفته است، کلامی است صائب، لیکن باید کاملاً عنایت نمود که این امر به معنای وقوع تحریف وقوع تحریف در قرآن نیست؛ زیرا چنان که بسیاری از عالمان هر دو فرقه ی شیعه و سنی گفته اند، مصحف امیر مؤمنان از چند جهت با مصحف کنونی تفاوت داشته است:

1- از نظر نظم و چینش آیات و سوره ها؛ به گونه ای که امام علیه السلام آیات و سوره ها را در مصحف خود بر اساس نزول قرآن تنظیم کرد؛ در حالی که این امر در مصحف کنونی نشده است.

2-  مصحف حضرت امیر مؤمنان علیه السلام حاوی تفسیر و تأویل آیات و تبیین شأن و سبب نزول و مشخص کردن آیات ناسخ از منسوخ، عام از خاص، مطلق از مقیّدو ... بوده است؛ در حالی که این امر، ناظر به تفسیر و علوم قرآن است؛ نه خود قرآن؛ از این رو در مصحف کنونی دیده نمی شود.

امام باقر علیه السلام در این باره چنین می فرمایند: ما ادّعی أحد من الناس انّه جمع القرآن کلّه کما أنزل إِلَّا کذّاب و ما جمعه و ما حفظه کما نزّله الله تعالی إلّا علی بن أبی طالب علیه السلام و الأئمة من بعده (کافی ج1 ص228)؛ هیچ کس جز شخص کذّاب و دروغگو نمی تواند ادّعا کند که او تمام قرآن را طبق آنچه نازل شده جمع کرده است؛ زیرا تنها علی بن ابیطالب علیه السلام و ائمه پس از ایشان قرآن را طبق آنچه خداوند متعال نازل کرده است، جمع و حفظ کرده اند. نیز آن حضرت فرمود: ما یستطیع أحد أن یدّعی انّ عنده جمیع القرآن کلّه ظاهره و باطنه غیراأوصیاء(کافی ج1 ص 22)؛ هیچ کس جز اوصیای رسول اکرم صلی الله علیه و اله و سلم نمی تواند ادّعا کند که تمام قرآن، اعم از ظاهر و باطن او نزد اوست.

علّامه طباطبایی قدس سره در تبیین این روایت گفته است:

جمله ی انّ عنده جمیع القرآن کلّه ، گر چه ظهور در لفظ قرآن و نیز به تحریف اشاره دارد، اما تقیید آن به عبارت ظاهره و باطنه نشان آن است که مقصود از همه ی قرآن، هم معنای ظاهری است که قابل فهم به صورت عادی است و هم معانی باطنی است که فهم عادی پوسیده است. همچنین در روایت پیشین در فقره ی (ما جمعه و ما حفظه) تقیید جمع به حفظ، نشان همین امر است.

شیخ صدوق قدس سره در این باره گفته است: آنچه به صورت غیر قرآن وحی شد، اگر به قرآن افزوده شود، شمار آیات آن هفده هزار آیه خواهد شد...؛ چنان که امیر مؤمنان مجموع آنها را گرد آورد و هنگامی که آن را عرضه کرد، فرمود: این کتاب پروردگار شماست طبق آنچه که بر پیامبرتان نازل شده است و در آن حرفی افزوده یا کم نشده است.(الاعتقادات،ص92)

طبق گفتار شیخ صدوق قدس سره گر چه در مصحف حضرت امیر مؤمنان علیه السلام شمار آیات بیش از مصحف کنونی بود، اما آن آیات به عنوان وحی بیانی آیات قرآن نازل شده بود؛ نه وحی قرآنی. در حقیقت، قرآن دارای دو گونه وحی بوده است: ا- وحی قرآنی که بر اساس آن، آیات با عنوان قرآن فرود آمده است؟ و این درست برابر آیات مصحف خود نگاشت؛ بنابراین وجود آیات بیانی در مصحف امیر مؤمنان علیه السلام که به عنوان تفسیر ظاهر یا تأویل باطن فرود آمده است، به معنای برخورداری مصحف آن حضرت از آیات فزون تر از آیات مصحف کنونی نیست.

شیخ مفید قدس سره نیز در معرفی  مصحف حضرت امیر مؤمنان علیه السلام چنین گفته است:

امیر مؤمنان علیه السلام قرآن نازل شده را از آغاز آن تا پایانش و بر اساس آنچه می بایست تألیف شود، گرد آورد؛ به این صورت که آیات مکّی را بر آیات مدنی و آیات منسوخ را بر آیات ناسخ مقدّم داشت و هر آیه ای را در جای اصلی گذاشت. بدین جهت، امام صادق علیه السلام فرموده است: سوگند به خداوند! اگر قرآن چنان که نازل شده است قرائت شود، نام ما را در در آن خواهید یافت؛ چنان که نام کسانی پیش از ما در آن برده شده است.... ( المسائل السرویه ص133)

تذکر: ..... همه ی این امور، مؤید آن است که محدّث نوری رحمة الله که از بزرگان فنّ شریف حدیث است، در صدد نقد تحریف بود؛ نه عقد آن؛ در ابطال آن بود؛ نه سبیل اثبات آن؛ خواهان رفع آن بود؛ نه جذب آن و بالاخره از آن تبّری داشت؛ نه تولّی و گواهی شاگرد متضلّع و محقّق وی (حاج آقا بزرگ تهرانی قدس ره) که خُزیمه ی روزگار خود (ذوالشهادین) بود، همچنان مسموع، مطاع و مقبول است.

حشر همگان با قرآنِ مصونِ از هر گونه تحریف و عترتِ معصوم از هر گونه سهو و نسیان و عصیان - علیهم افضل صلوات المصلّین - باشد؛ و الحمدلله ربّ العالمین.

طبقه بندی: قرآن کریم،  حدیث از امام علی ع،  حدیث از امام محمد باقر ع،  حدیث از امام صادق ع، 
[ جمعه 22 فروردین 1393 ] [ 12:04 ق.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]


قد جائکم من الله نور و کتاب مبین.

از سوی خداوند نور و کتاب آشکاری برای شما آمد.


خداوندا، 

دلم را پذیرای قرآن کن 

و بدنم را با قرآن به کار گیر 

و دیده ام را با قرآن نورانی فرما 

و زبانم را با قرآن گویا نما 

و مادام که مرا زنده نگه داشته ای 

کمک کن 
که با آن مأنوس باشم

زیرا هیچ قدرت و توانی جز از ناحیه ی تو وجود ندارد

طبقه بندی: قرآن کریم،  مناجات ،  حرف دل ، 
[ چهارشنبه 20 فروردین 1393 ] [ 11:20 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

اَنْ تُـسـامِحَنـى وَ تَـرْحَمَنـى ....

بــرایــم خــدایــی 
کــن !

وَ مَـن یَتَّـقِ اللَّهَ یَجْعَـل لَّـهُ مَخْـرَجـاً

بـا تــو هیـچ کـوچــ ه ای بــن بستـــــ نیستـــــــ
طبقه بندی: حرف دل ، 
[ چهارشنبه 20 فروردین 1393 ] [ 10:46 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]


آرى، خدا مولاى شماست، و او بهترین یارى
دهندگان است.

وقتی ناامید شدی بدان که شیطان بین تو و خدا قرار گرفته

طبقه بندی: حرف دل ، 
[ چهارشنبه 20 فروردین 1393 ] [ 09:54 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]


هیچ وقت کسی را شماتت نکنید . هر کس گرفتاری پیدا کرد ، حق ندارید قضاوت کنید . نگویید که «فلانی که این پشامد برایش اتفاق افتاد به خاطر این است که فلان کار را کرده است .» ما چه می دانیم ؟ ما حق نداریم چیزی بگوییم
.


در قیامت از ما سوال می کنند و می گویند :«چنین چیزی نبوده و شما اشتباه کردی ، و ما او را به خاطر اینکه بنده ی خوبی بود گرفتار کردیم، شما چه حقی داشتی که چنین حرفی زدی ؟» باید جواب بدهی .

حتی به دلمان هم نباید خطور بدهیم که فلانی چون آن کار را کرد این پیشامد برایش شد. برخی خطورات قلبی هم نوشته می شود ولو به کسی هم چیزی نگفتی ، اما همین که در قلبت خطور دادی ، آن را می نویسند.

آیت الله مجتهدی تهرانی رحمت الله علیه
برگرفته از کتاب طریق وصل

به قول استاد :
«خدایا گناهان ما را مفتکی بیامرز»

http://www.hammihan.com/users/status/original/HM-2013941711527518361420627712.4533.jpg
طبقه بندی: سخنان عالمان، 
[ سه شنبه 19 فروردین 1393 ] [ 11:32 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]


بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحیمِ


الهی مِن اَینَ لِــــــــــیَ النَجاهُ ....

از کجا نجاتی یابم ....

تنها راه نجاتم توئــــــــــی

طبقه بندی: مناجات ،  حرف دل ، 
[ سه شنبه 19 فروردین 1393 ] [ 11:10 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]


اگــر خداوند را میخــــواهید بجوییـــد
 

در زمیـــن و آسمـــان نیابید که پیدا نمیشـــود 

چون خود رحمــــانش فرمودنـــد :

زمین و آسمان وسعت مــــرا ندارد دل مومـــن جایگــــاه من است ....


محمد اسماعیـــل دولابی 

طبقه بندی: سخنان عالمان، 
[ دوشنبه 18 فروردین 1393 ] [ 10:08 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]


امیرالمومنین علی علیه السلام
:


در برابر دنیایى كه گرفتارى آن، مانند خواب هاى پریشان شب مى گذرد شكیبا باش .


بحارالانوار, ج 40, ص 348, ح 29

طبقه بندی: حدیث از امام علی ع،  حرف دل ، 
[ دوشنبه 18 فروردین 1393 ] [ 01:22 ق.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]
[ دوشنبه 18 فروردین 1393 ] [ 01:04 ق.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]

خـــــــدایــا


فقـط گیــرِ یکــ لایکــــ "
تــو مـانـده ام

تـو کــه مــرا بپسنـدی 

دیگـر چـه باکــــ از پیلـه هـای روزگــار ....
طبقه بندی: مناجات ،  حرف دل ، 
[ دوشنبه 18 فروردین 1393 ] [ 12:38 ق.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 ::      1   2  

درباره وبلاگ

بِســـــــمِ اللهِ الرَّحـــــَــمٰنِ الرَّحــــِـــیم
خداوندا
ازم دور نشو حتی اگر دور شدم
حتی اگر چشمانم ندید و گوشهایم صدایت را نشنید
من از توام پس بی تو نابودم
تنهایم مگذار
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

خداوندا قرارم باش
یارم باش
جهان تاریكی محض است و میترسم
كنارم باش
كنارم باش
كنارم باش
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

ﺧُﺪﺍﯾــﺎ ﻣﺮﺍ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﮕﺬﺍﺭ؛
ﮐﻪ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﻧﮕﺎﻫﻢ ﺑﻪ ﻧﮕﺎﻩ ﺑﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺧﺎﮎ ﻣﺤﺘﺎﺝ ﺷﻮﺩ.
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

یا ربـے
آرزوے مـטּ!
بالـاتریـטּ خواهش!
فاصــله بگـذار میاטּ مـטּ و هر چه نمـےگـذارد بـنـدگے کنـمـ !
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

اللهم أنزل علی قلبی السکینه
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

السلام علیک یا بقیة الله فی ارضه
السلام علیک یامولای یا اباصـالح المهـدی
و رحمة الله و برکاته
اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است... "سلام علی آل یس"

یا آل یاسین یا بقیة الله
یا مولای یا اباصالح المهدی
یابن الحسن یا صاحب الزمان (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن
یه سر هم به ما بدا بزن
ای خوب خوبا آقا جون
ما بدا که بیشتر به شما محتاجتریم آقاجون
یا زهرا سلام الله علیها

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

با سلام بازدیدکننده گان عزیز
این وبلاگ شخصی هست که با توجه به حال و روحیاتم پستهایی رو درج می کنم.

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
چند صلوات برای سلامتی و تعجیل در فرج و ظهور حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هدیه می کنید؟موضوعات وب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
دعای عظم البلا
حدیث موضوعی


ساخت فلش مدیا پلیر
دعای فرج
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic