أَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟
قالب وبلاگ
22 شعبان روز به هلاکت رسیدن و به درک واصل شدن مغیره بن شعبه ملعونی  که بر در زهرای اطهر سلام الله علیها لگد کوبید و از قاتلین حضرت فاطمه سلام الله است
این روز  مبارک بادا بر حضرت حجت علیه السلام و به مسلمانان و شیعیان جهان واقعا تبریک و تهنیت باد 

آن ملعون بر گل مدینه کمر شکست و بوی یاس را تا ابد در کوچه پس کوچه های شهر به یادگار گذاشت 

یا فاطمة الزهرا سلام الله علیها
در انتظارم مهدی بیاید
تا تربتت را پیدا نماید

یا فاطمه من عقده ی دل وا نکردم ....
گشتم ولی قبر تو را پیدا نکردم ....

 منتظر ایستاده ایم به فرج برای عقده گشایی قلبمان
در رویارویی با در آغوش کشیدنه قبر زهرای مرضیه سلام الله علیها به دست یوسف زهرا عجل الله تعالی فرجه الشریف

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک


امام على علیه السلام درباره ى مغیره فرمودند: او مردیست كه حق را به باطل مخلوط مى كند و فرمودند: اسلام آوردن او بخاطر فجور و خدعه اى بود كه با گروهى از قوم خود انجام داد، پس آنان را كشت و فرار كرد.( شرح نهج البلاغه 4/80)

 مغیرة بن شعبه لعنت الله علیه ضارب حضرت زهرا سلام الله علیها در كوچه بنی هاشم و اولین پیشنهاد دهنده ولایت عهدی یزید به معاویه بود

اعمال مخالف شرع مغیره در جاهلیت و اسلام بسیارند كه از جمله ى آنها خدعه كردن با قوم خود و كشتن آنها و زناى او در بصره و محاربه او با اهل البیت علیهم السلام را میتوان نام برد.

مغیره مردم را دعوت مى كرد على علیه السلام  را لعنت نمایند(نعوذبالله).(بحارالانوار 30/653) و او هزار زن را به عقد خود درآورد.(السیره الحلبیة 3/15)
مغیره پیوسته بسوى باطل تمایل داشت و چون جنگ بین امام على علیه السلام بوقوع پیوست، مغیره پیش آمد و با مردم نماز خواند و براى معاویه دعا كرد.(سیر اعلام النبلاء، ذهبى 3/122)

مغیره معاویه را نصیحت كرد تا یزید را خلیفه خود نماید، و گفت: پاى معاویه را در ركابى با مقصد دور بر امت محمد صلى الله علیه وآله وسلم قرار دادم (یعنى تا مدتها او را سوار گردن مسلمانها كردم) و شكافى ایجاد كردم كه هرگز بسته نمى گردد! پس از آن مغیره به كوفه بازگشت و با پسرش موسى، ده نفر از كسانى كه اطمینان داشت از پیروان بنى امیه هستند همراه كرد و به آنان سى هزار درهم داد، پس نزد معاویه رفتند و بیعت یزید را در نظرش جلوه دادند. سپس معاویه گفت: بر این كار عجله نكنید و همین رأى را داشته باشید، سپس آهسته به موسى گفت: پدرت دین این گروه را به چه قیمتى خرید؟
گفت: به سى هزار، گفت: دینشان را بسیار ارزان فروختند.
جاى تعجب است كه چگونه ابوبكر و عمر و عثمان مجموعه اى از سارقان و حیله گران را كه از فاسق ترین و فاسدترین خلق خداوند تعالى بودند انتخاب كردند و بر شهرهاى اسلامى به حكومت نصب كردند. در حالیكه عمر و دیگر اصحاب، به فسق آنها اعتراف كردند، بلكه خود همین والیان به فسق خود اعتراف كردند و هنگامى كه معاویه، مغیره را والى كوفه نمود، عمروعاص به معاویه گفت: مغیره را بر مالیات استخدام كردى، او مال را به حیله مى برد و مى رود و نمى توانى چیزى از او بگیرى. بر مالیات كسى را استخدام كن كه از تو بترسد.(تاریخ طبرى 4/127)

والیان عمر و ابوبكر و عثمان بر امام زمان خود على علیه السلام خروج كردند و با او به جنگ پرداختند. در حالیكه پیامبر صلى الله علیه وآله وسلم درباره ى او فرمودند: جنگ او جنگ من است و صلح او صلح من است و فرمودند: خدایا نصرت ده كسى را كه او را نصرت دهد و رها كن كسى را كه او را رها كند. و به او فرمودند: دوست نمى دارد تو را مگر مؤمن و دشمن نمى دارد مگر منافق.(صحیح مسلم، كتاب الایمان، صحیح ترمذى 2/301، صحیح نسائى 2/271)

بنابراین روایاتى كه درباره ى نفاق و جنگ آنها با پیامبر صلى الله علیه وآله وسلم وارد شده بود به حقیقت پیوست، همانطورى كه قبلا درباره ى پدرانشان چنین شده بود.

..... مغیره در روزگار معاویه بار دیگر که والی كوفه شده بود. و در همین ایام به همراه چند تن دیگر از جمله ولید و عتبه، جهت احضار حضرت حسن‌بن­علی علیه السلام به دربار توطئه‌ای ترتیب داد و به خواست معاویه برای تحقیر حضرت حسن‌بن ‌علی علیه السلام سخنانی اهانت آمیز در سبٌ امام علی علیه السلام  و اتّهام قتل عثمان اظهار داشت كه البته پاسخ آن امام همام گویای حقایق فراوانی است
«حقا تو دشمن خدا، تكذیب كنندۀ قرآن و رسول (ص) هستی. تو زناكاری و واجب است كه حدٌ خدا بر تو جاری شود؛ زیرا شهود نیكوكاری بر زناكاری تو شهادت داده‌اند، ولی سنگباران نمودن توبه تأخیر افتاد و حق به وسیلۀ باطل و صداقت به وسیلۀ غلط اندازی پایمال شد... تو بودی كه فاطمۀ زهرا را كتك زدی و بدن او راخون‌آلود كردی آن‌چنان آن مظلومه جنین خود را سقط كرد. تو برای هتك احترام و مخالفت با پیامبر این كار را كردی، در صورتی كه پیامبر فرمود: زهرا بزرگ‌ترین زنان بهشتی است. به خدا قسم كه سرانجام تو آتش است و وزر و وبال این سخنان كه گفتی علیه تو خواهد بود. دیگر این‌كه علی قاتل عثمان نیست، ولی اگر این‌گونه هم بود به تو مربوط نمی‌شد؛ زیرا تو عثمان را در وقت زندگی یاری نكردی و پس از مرگ او هم هیچ تعصبی نسبت به او نداشتی. خانۀ تو همیشه در طائف بود و تو همیشه خواهان زنان زناكار و طرفدار زمان جاهلیت و نابود كنندۀ اسلام بوده‌ای؛ تا این‌كه هر چه نباید بشود شد.»


..... رابطه ى عمر با مغیره بسیار عالى بود، و نظر سرّى خود را درباره ى ابوبكر به او گفت و عمر مشاركت او را در حوادث سقیفه و پیش آمدهاى ناگوار بعد از آن را فراموش نكرد، و او را از سنگسار حتمى در قضیّه ى ام جمیل در بصره نجات داد،(شرح نهج البلاغه 4/69 ، 6/288، بحارالانوار 30/648) و بر بحرین و بصره و كوفه حاكم نمود.

امام حسن علیه السلام به مغیره فرمودند: حدّ زنا بر تو ثابت است. و عمر از تو حدّى را دور كرد كه خداوند او را درباره اش مورد سؤال قرار خواهد داد، و تو از رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم سؤال كردى آیا جایز است مرد به زنى كه میخواهد با او ازدواج كند نگاه كند؟ حضرت فرمودند: اشكالى ندارد اى مغیره مادامى كه نیّت زنا نكند، چون مى دانست تو زناكار هستى.( شرح نهج البلاغة، ابن ابى الحدید 2/104)

و بعد از آنكه رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم فرمودند: فرزند متعلق به زناشوئى است و به زناكار سنگ تعلق مى گیرد، مغیره، زیاد را نصیحت كرد تا نسب و اصل خود را به نسب و اصل معاویه منتقل كند.(مروج الذهب مسعودى 3/6)

در حدیث آمده است كه: مبغوض ترین قبائل براى رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم بنى امیه و بنى حنیفه و ثقیف بودند.(مستدرك حاكم 4/480)


 در ماه شعبان سال 50 ه‍ (کشف الهاویه: ص288) مغیره بن شعبه در حالیكه از طرف معاویه حاكم كوفه بود، در سن 70 سالگى به درك واصل شد (منتخب التواریخ: ص302) و زیاد بن ابیه به جاى او منصوب شد. مغیره بن شعبه در كوفه صب به امیر المؤمنین علیه السلام  مى نمود و خطبا را امر مى كرد كه آن حضرت را لعن كنند و تا زمان فرا رسیدن مرگش این عمل را ترك نكرد. (کشف الهاویه: ص288. شرح ابن ابی الحدید: ج2 ص102)

مغیره از اصحاب صحیفه ملعونه و لیله عقبه بود كه مى خواستند پیامبر صلى الله علیه و آله  را به قتل برسانند، و همچنین از اصحاب سقیفه است. (کشف الهاویه: ص289)

او از كسانى بود كه در آتش زدن در منزل امیر المؤ منین علیه السلام ، شكستن در ، كتك زدن به مادر سادات حضرت صدیقه شهیده فاطمه الزهرا علیها السلام و سقط جنین شریك بود. (بیت الاحزان: ص144)

زناى مغیره با ام جمیل در بصره شهرت خاص دارد و در كتب شیعه و سنى با مدارك مختلف ذكر شده است . ابن ابى الحدید مى گوید: مغیره زناكارترین مردم در جاهلیت و اسلام بود. (کشف الهاویه: ص286) 

مغیره از كسانى بود كه به دستور معاویه همراه با عمرو عاص و عروه بن زبیر روایاتى دروغین ساختند كه مقتضاى آنها وجوب لعن و برائت از امیر المؤ منین علیه السلام  بود و براى این كار معاویه جوائز فوق العاده اى براى آنان مقرر كرد. (شرح ابن ابی الحدید: ج1 ص358)

او در محضر امام حسن علیه السلام  جسارتها به پدر بزرگوارش ‍ نمود (کشف الهاویه: ص288. شرح ابن ابی الحدید: ج2 ص102). اما آن حضرت جوابهاى مناسبى به او دادند و در آخر فرمودند: تو آن كسى هستى كه در شهادت مادرم و برادرم محسن علیهم السلام  شریك بودى ....


 مورخان می نویسند چون مدت امارت مغیره بر كوفه طولانی شد معاویه بر عزل او همت گماشت. تا به جای او سعید بن عاص اموی را بر كوفه بگمارد. مكر مغیره بالاتر از این بود كه دست بسته مهره بازی سیاست معاویه شود خود تا بر این اقدام معاویه مطلع شد وانمود كرد از حكومت خسته شده و رهسپار شام شد و حیله ای را در سر می پروراند و نرسیده به دروازه های شام آن را برای همراهان فاش نمود مغیره از ایمان سست معاویه مطلع بود و دنیاخواهی و خوی اشرافیگری بنی امیه را به نیكی دیده بود لذا برای همراهان فاش ساخت اگر امروز من نتوانم و امارتی برای شما فراهم نكنم هرگز نخواهم توانست. مغیره در پی فرصتی ناب برای به دست آوردن حكومت از دست رفته كوفه بود و پس از ورود به شام یكسره قبل از هر كس به دیدار یزید رفت.
یزید جوانی ناآزموده، خام، حریص، دنیاطلب، شرابخوار، با خوی بادیه ای و اینگونه آغاز كرد:  همانا سران اصحاب رسول ا.. (ص) و بزرگان همه از دنیا رفته اند و فقط فرزندان ایشان باقی اند و از بین آنها بافضیلت ترین، نیكورأی ترین، و به سنت و سیاست داناترین كسِ آنها شمایی و نمی دانم چرا امیرالمومنین معاویه برای تو از مسلمین بیعت نمی گیرد.
یزید گفت: آیا این شدنی است؟ مغیره گفت: آری!
یزید نزد پدر رفت و راز مغیره را بازگوكرد و معاویه كه سالها در پی فرصتی این چنین در كمین نشسته بود مغیره را خواست.
از او پرسید یزید چه می گوید؟ مغیره در پاسخ گفت : ای امیرالمومنین دیدی پس از عثمان چه خونها ریخته شد و چه تفرقه ها پدید آمد یزید نیكو جانشینی است پس برای او از مردم بیعت بگیر
معاویه گفت چه كسی  مرا كمك خواهد كرد؟
مغیره گفت: كوفه به عهدة من و بصره به عهده زیاد، غیر از این دو شهره كسی با تو مخالفت نخواهند كرد.
معاویه گفت: پس سركارت برگرد و نیك بیندیش و در این باره مذاكره كن و من هم می اندیشم.
بدین ترتیب مغیرة مكار و حیله گر با روان شناسی بنی امیه توانست تخم فتنه جدید حكومت موروثی آنها را بكارد و بنیانگذار فتنه ای باشد كه سالها خونهای پاك را بر سرزمین مسلمانها بریزد و یزید را بر جامعه اسلامی تحمیل كند تا از ره آورد آن در طی 10 سال بعد از قیام عاشورا بیش از چهارصد هزار مسلمان طعمه شمشیر شدند و قیامهای متعددی با وقایع خونینی از این تصمیم و حركت مغیره گریبانگیر جامعه اسلامی شد تا در جریان آن با فاصله گرفتن خواص از پیرامون محور حق و پیوستن به اشرافیت اموی و زرق و برق دنیای پست مادی آنها قافیه را برای همیشه ببازند
مغیره از عمق خطای خود با زیركی آگاه بود و درباره مكر كارگر افتاده خود به همراهان گفت:
پای معاویه را به ماجرایی كشاندم كه برای امت محمد (ص) بسی دیرپا خواهد بود و گرهی پدید آوردم كه بدین زودیها گشوده نخواهد شد.
 و این گوشه  ای از كالبدشكافی اصحاب فتنه عاشورایی بود.
(منبع : آل یاسین، صلح امام حسن پرشكوه ترین تاریخ. ترجمه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت­ا... خامنه ای به نقل از ابن اثیر)


 مغیره ی ملعون در سال 50 ه.ق در سن 70 سالگی مُرد و در كوفه دفن گردید.
طبقه بندی: در مورد حضرت زهرا س،  حدیث از رسول الله ص،  حدیث از امام علی ع،  حدیث از امام حسن ع،  حدیث،  مناسبتهای قمری،  اشعار، 
[ چهارشنبه 12 تیر 1392 ] [ 05:07 ب.ظ ] [ یک بنده ی خدا "دختر خانم" ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بِســـــــمِ اللهِ الرَّحـــــَــمٰنِ الرَّحــــِـــیم
خداوندا
ازم دور نشو حتی اگر دور شدم
حتی اگر چشمانم ندید و گوشهایم صدایت را نشنید
من از توام پس بی تو نابودم
تنهایم مگذار
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

خداوندا قرارم باش
یارم باش
جهان تاریكی محض است و میترسم
كنارم باش
كنارم باش
كنارم باش
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

ﺧُﺪﺍﯾــﺎ ﻣﺮﺍ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﮕﺬﺍﺭ؛
ﮐﻪ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﻧﮕﺎﻫﻢ ﺑﻪ ﻧﮕﺎﻩ ﺑﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺧﺎﮎ ﻣﺤﺘﺎﺝ ﺷﻮﺩ.
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

یا ربـے
آرزوے مـטּ!
بالـاتریـטּ خواهش!
فاصــله بگـذار میاטּ مـטּ و هر چه نمـےگـذارد بـنـدگے کنـمـ !
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

اللهم أنزل علی قلبی السکینه
آمین یا رب العالمین به حق چهارده معصوم علیهم السلام

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

السلام علیک یا بقیة الله فی ارضه
السلام علیک یامولای یا اباصـالح المهـدی
و رحمة الله و برکاته
اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است... "سلام علی آل یس"

یا آل یاسین یا بقیة الله
یا مولای یا اباصالح المهدی
یابن الحسن یا صاحب الزمان (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن
یه سر هم به ما بدا بزن
ای خوب خوبا آقا جون
ما بدا که بیشتر به شما محتاجتریم آقاجون
یا زهرا سلام الله علیها

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ

با سلام بازدیدکننده گان عزیز
این وبلاگ شخصی هست که با توجه به حال و روحیاتم پستهایی رو درج می کنم.

ღღღღ☫♪♫Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♪♫☫ღღღღ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
چند صلوات برای سلامتی و تعجیل در فرج و ظهور حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هدیه می کنید؟موضوعات وب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
دعای عظم البلا
حدیث موضوعی


ساخت فلش مدیا پلیر
دعای فرج
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو